Boys Indoor Meet of Champions Individual Winners

FIRST NAME LAST NAME EVENT SCHOOL YEAR
LEROY HAVES HJ ASBURY PARK 1969
HENRY ENGLEBRECHT HJ CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 1970
JOHN CHAMBERS 55M NEPTUNE 1973
DON GROW 800M TOMS RIVER SOUTH 1973
JOHN CHAMBERS 55M NEPTUNE 1974
MIKE PENISTON 400M NEPTUNE 1975
HENRY MEUKE 1600M TOMS RIVER NORTH 1976
MIKE PENISTON 400M NEPTUNE 1976
RON GALE 3200M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 1977
BRIAN DALATRI SP BRICK TWP. 1978
DONIS MARSHALL HJ NEPTUNE 1978
JOHN BAILEY 400M MONMOUTH REGIONAL 1979
MILT GOODE HJ MONMOUTH REGIONAL 1979
JOHN MANLEY 55H NEPTUNE 1979
BILL SMITH SP BRICK TWP. 1979
MIKE BENSON 1500M TOMS RIVER SOUTH 1980
CRAIG MORRIS 55H MONMOUTH REGIONAL 1980
KRAIG SANDERS HJ ASBURY PARK 1981
GEORGE DIPPOLD SP CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 1982
JAMES GILLIGAN SP TOMS RIVER EAST 1983
JAMES GILLIGAN SP TOMS RIVER EAST 1984
BILL KOLB 3200M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 1985
JOE HENDERSON 55M FREEHOLD BORO 1986
BARRY BACON 55M NEPTUNE 1987
JOHN COYLE 3200M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 1987
JOHN COYLE 3200M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 1988
DAVID FIELDS 400M MONMOUTH REGIONAL 1988
MATT MITCHELL 1600M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 1988
DAVID FIELDS 400M MONMOUTH REGIONAL 1989
BRYAN SPOONIRE 1600M ASBURY PARK 1989
BRYAN SPOONIRE 1600M ASBURY PARK 1990
TY ADAMS 55M MONMOUTH REGIONAL 1991
BRYAN SPOONIRE 1600M ASBURY PARK 1991
TYRONNE GARLAND SP MATAWAN 1992
EUGENE HARDY 55M NEPTUNE 1992
TYRONNE GARLAND SP MATAWAN 1993
RICH MORRIS 1600M JACKSON MEMORIAL 1993
JASON ELLIS 55H LAKEWOOD 1994
CHRIS GREER 1600M TOMS RIVER SOUTH 1994
MATT KALWINSKY 800M TOMS RIVER NORTH 1995
SCOTT MUOIO 3200M BRICK TWP. 1995
ERIC SAVOTH 3200M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 1996
ERIC MOTZENBECKER 800M WALL TWP. 1999
NAT GLACKIN 800M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 2001
DAVE ZAYCECK SP WALL TWP. 2004
GREG LEACH 1600M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 2005
CRAIG FORYS 1600M COLTS NECK 2006
CRAIG FORYS 3200M COLTS NECK 2006
TOM FRISCIA 800M RED BANK 2006
CHARLES COX 400M MONMOUTH REGIONAL 2007
CRAIG FORYS 3200M COLTS NECK 2007
MIKE GOLDWASSER PV MANALAPAN 2007
JOHN GRAY 800M SOUTHERN REGIONAL 2007
DENNIE WAIT 1600M RED BANK 2007
ROBBIE ANDREWS 800M MANALAPAN 2008
DAMIER JOHNSON 55M LONG BRANCH 2008
GREG KELLEY PV TOMS RIVER NORTH 2009
ALEX SMITH HJ RUMSON-FAIRHAVEN 2009
ANDREW BURT 400M LACEY 2009
KEVIN BYRNE 800M RED BANK CATHOLIC 2010
MILES SHULER-FOSTER 55M LONG BRANCH 2010
MILES SHULER-FOSTER 55M LONG BRANCH 2011
DYLAN SPADACINNI PV MATAWAN 2011
RYAN NORTH HJ SOUTHERN REGIONAL 2012
ROB NAPOLITANO 1600M RED BANK CATHOLIC 2013
THOMAS O’NEILL 3200M MIDDLETOWN NORTH 2013
BLAISE FERRO 3200M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 2014
IAN KIRK HJ HOWELL 2014
MIKE MCCLEMENS 1600M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 2014
BLAISE FERRO 3200M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 2015
LUKE GRODESKA SP CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 2015
JORDAN BRANNAN 3200M COLTS NECK 2016
THOMAS KALIETA 200M MATAWAN 2016
MIKE ZUPKO 400M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 2016
JORDAN BRANNAN 3200M COLTS NECK 2017
MARVIN MORGAN 55M NEPTUNE 2017