Boys Outdoor Meet of Champions Individual Winners

FIRST NAME LAST NAME EVENT SCHOOL YEAR
MATTI HAUS PV LAKEWOOD 1969
STAN PERRY 120 YD H FREEHOLD BORO 1970
BILL HAYES PV SHORE REGIONAL 1971
DAVE HICKMAN JAV SOUTHERN REGIONAL 1971
PAUL EPSTEIN 180 YD H ASBURY PARK 1972
ED JAMES 100 YD. MONMOUTH REGIONAL 1972
ED JAMES 220 YD. MONMOUTH REGIONAL 1972
RALPH YAMELLO SP SHORE REGIONAL 1972
JOHN CHAMBERS 100 YD. NEPTUNE 1973
RUSS JONES 2 MILE RUMSON-FAIRHAVEN 1973
CHARLIE WALKER 220 YD. LAKEWOOD 1973
TIM BEGLEY PV MATER DEI 1974
CHARLES WALKER 100 YD. LAKEWOOD 1974
BILL HARTLEY PV SOUTHERN REGIONAL 1975
MIKE PENISTON 220 YD. NEPTUNE 1976
VAUGHN SKIDMORE SP OCEAN TWP. 1976
JOHN BAILEY 440 YD. MONMOUTH REGIONAL 1977
RON GALE 2 MILE CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 1977
TIM WHITE 100 YD. ASBURY PARK 1977
TIM WHITE 220 YD. ASBURY PARK 1977
JOHN BAILEY 440 YD. MONMOUTH REGIONAL 1978
BRIAN DALATRI DISC BRICK TWP. 1978
GUY EMMONS 1 MILE MARLBORO 1978
MARC HOLLAND HJ OCEAN TWP. 1978
GEORGE SCRIBELLITO SP TOMS RIVER NORTH 1978
MILT GOODE HJ MONMOUTH REGIONAL 1979
CRAIG MORRIS 110H MONMOUTH REGIONAL 1979
CRAIG MORRIS 300H MONMOUTH REGIONAL 1979
TERRY NEELY 200M RED BANK 1979
MARC LIBRIZZI 3000M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 1980
CRAIG MORRIS 110H MONMOUTH REGIONAL 1980
CRAIG MORRIS 400H MONMOUTH REGIONAL 1980
MITCH REEDEER SP ASBURY PARK 1980
TOM FISCHER 3000M MANALAPAN 1981
ROBERT LUTKEWITTE SP CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 1982
BOB AMABILE JAV WALL TWP. 1983
JAMES GILLIGAN DISC TOMS RIVER EAST 1983
JAMES GILLIGAN SP TOMS RIVER EAST 1983
MIKE HORRISBERGER 400H CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 1983
RICH RIZZUTTO 1600M LAKEWOOD 1983
JIM ORRANGE 400H MARLBORO 1985
HAROLD ROLLINS 400M LAKEWOOD 1985
VICTOR SHERMAN HJ SOUTHERN REGIONAL 1985
JIM ORRANGE 400H MARLBORO 1986
DAVID FIELDS 400M MONMOUTH REGIONAL 1987
JAY MCGILTON 400H TOMS RIVER EAST 1987
JOHN COYLE 3200M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 1988
JORDAN GRAY 400H FREEHOLD TWP 1988
TIM O’ROURKE 200M LACEY 1988
DAVID FIELDS 400M MONMOUTH REGIONAL 1989
BRYAN SPOONIRE 1600M ASBURY PARK 1989
TYRONNE GARLAND SP MATAWAN 1992
TYRONNE GARLAND DISC MATAWAN 1993
TYRONNE GARLAND SP MATAWAN 1993
LARRY CORNELIUS DISC HOWELL 1994
TIM EVANS PV MATAWAN 1994
RON LEWIS LJ ASBURY PARK 1994
CHRIS GREER 800M TOMS RIVER SOUTH 1995
SCOTT MUOIO 3200M BRICK TWP. 1995
JOSH BYGOTT PV TOMS RIVER SOUTH 1996
ERIC MCCOO LJ RED BANK 1997
IAN HAHN 1600M MANCHESTER 1998
WALTON KINGSBERRY 1600M RED BANK 2000
NAT GLACKIN 800M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 2001
TY JENSEN 1600M MARLBORO 2001
JONAS TEPASKE PV FREEHOLD BORO 2001
CRAIG SEGAL 3200M HOLMDEL 2002
PETER HESS 3200M TOMS RIVER NORTH 2003
SYDNEY MURRAY DISC LAKEWOOD 2003
ANTOINE KEARNEY LJ TOMS RIVER SOUTH 2004
SAL DELHIERRO SP TOMS RIVER EAST 2005
CRAIG FORYS 1600M COLTS NECK 2005
JUSTIN FRICK HJ FREEHOLD BORO 2005
ADAM SARAFIN PV OCEAN TWP. 2005
CHARLES COX 400M MONMOUTH REGIONAL 2006
CRAIG FORYS 3200M COLTS NECK 2006
EMMANUEL MAYERS 400H LAKEWOOD 2006
CRAIG FORYS 1600M COLTS NECK 2007
CRAIG FORYS 3200M COLTS NECK 2007
EMMANUEL MAYERS 400H LAKEWOOD 2007
PATRICK PARK DISC TOMS RIVER SOUTH 2007
JAMES PLUMMER DISC CENTRAL REGIONAL 2008
CHRIS WYCKOFF PV TOMS RIVER EAST 2008
ROBBIE ANDREWS 800M MANALAPAN 2009
BENNETT JACKSON 110H RARITAN 2010
MILES SHULER-FOSTER 100M LONG BRANCH 2010
JORDAN SUBAI PV TOMS RIVER NORTH 2010
JACK BOYLE 3200M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 2012
CHRIS MARCO 1600M TOMS RIVER SOUTH 2012
ROB NAPOLITANO 1600M RED BANK CATHOLIC 2013
JASON BRYAN SP RUMSON-FAIRHAVEN 2014
BLAISE FERRO 3200M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 2014
DRAKE ANZANO 1600M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 2015
LUKE GRODESKA SP ST. ROSE 2015
MATTHEW ISAACSON PV MATAWAN 2015
CHARLIE VOLKER 100M RUMSON-FAIRHAVEN 2015
DRAKE ANZANO 1600M CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY 2016
LUKE GRODESKA SP ST. ROSE 2016
THOMAS KALIETA 200M MATAWAN 2016
THOMAS KALIETA 400M MATAWAN 2016
ELLIOT GINDI 1600M OCEAN TWP. 2017
DEVIN HART 3200M PT. PLEASANT BORO 2017
STEPHEN STAKLINSKI HJ FREEHOLD TWP 2017
JASIR TAYLOR LJ BRICK TWP. 2017